مطالعات علمی نشان می دهند که درمان زود انزالی با وازلین موثر نیست، زیرا هیچ مدرک علمی تایید کننده ای مبنی بر موثر بودن وازلین برای رفع مشکلات جنسی رایج در بین مردان وجود ندارد. علاوه بر این استفاده از وازلین برای رفع انزال زودرس بی خطر نیست؛ زیرا این محصول آرایشی و بهداشتی می تواند باعث بروز برخی از مشکلات سلامتی مانند تحریک پوست و واکنش های آلرژیک شود.
از این رو توصیه پزشکان برای درمان زود انزالی عدم استفاده از وازلین است. افرادی که از انزال زودرس رنج می برند می توانند به جای وازلین به روش های دیگری مانند روان درمانی، تکنیک های تنفس، مدیتیشن و آموزش کنترل انزال روی بیاورند. همچنین می توان یک سبک زندگی سالم مانند ورزش کردن، اجتناب از سیگار و خوردن غذا های سالم را در پیش گرفت؛ زیرا شیوۀ زندگی سالم به افزایش اعتماد به نفس و به طور کلی بهبود سلامت جنسی کمک می کند. با همه این اوصاف دریافت مشاوره های تخصصی و علمی از درمانگر و پزشک و همچنین جستجوی درمان مناسب اولین قدم برای رفع انزال زودرس است.

          اگر از زودانزالی رنج میبرید و مایلید برای درمان توسط درمانگران ماهر معاینه شوید,اولین و مهم ترین قدم                               دریافت مشاوره تخصصی است.

درمان زودانزالی با وازلین

ریسک های استفاده از وازلین برای زودانزالی؛ آیا می توانم از وازلین به عنوان روان کننده استفاده کنم؟

وازلین برای استفاده خارجی بی خطر است. در حالی در دخول توصیه می شود از محصول دیگری به جزء وازلین به عنوان لیز کننده استفاده نمایید. افراد می توانند در روابط جنسی غیر دخول مانند ماساژ جنسی آلت تناسلی از وازلین به عنوان لیز کننده استفاده کنند. وازلین در واقع محصولی غیر سمی و بی خطر است. از این رو می توانید از آن برای مصارف خارجی استفاده کنید.
با این حال پیش از اقدام به درمان زود انزالی با وازلین حتما به نکات مهم زیر توجه نمایید:
• هدف از تولید وازلین چیزی جزء روانکاری جنسی می باشد. در واقع وازلین برای روان کردن دخول استفاده نمی شود. با توجه به هشدار های بهداشتی و ایمنی در واقع این محصول فقط برای استفاده خارجی مناسب است و تاثیری در درمان انزال زودرس ندارد.
• وازلین موجب می شود تا کاندوم آسیب ببیند. از این رو در صورتی که در برقراری رابطه جنسی خود به فکر استفاده از کاندوم لاتکس هستید، برای ایجاد خاصیت روان کنندگی سراغ وازلین نروید. در واقع موادی که دارای پایۀ روغنی هستند موجب می شوند تا محصولات لاتکس صدمه ببینند. در صورت استفاده از این مواد به عنوان روان کننده در کاندوم های لاتکس، متوجه خواهید شد که کاندوم در حین رابطه جنسی آسیب پذیر و ضعیف تر می شود. همچنین احتمال پارگی آن در زمان رابطه جنسی نیز بیشتر خواهد شد. در نتیجه این امر با احتمال بیشتری از ابتلا به عفونت و همچنین بارداری ناخواسته همراه می باشد.
• استفاده از وازلین برای درمان انزال زودرس با افزایش ابتلا به انواع عفونت ها همراه می باشد. با توجه به پژوهش های انجام شده استفاده از ژل نفتی مانند وازلین به عنوان روان کننده جنسی موجب می شود تا بیشتر در معرض ابتلا به انواع بیماری های عفونی و باکتریایی مانند واژینوز باکتریایی قرار بگیریم.

           مطلب مرتبط :انواع قرص زود انزالی با قوی ترین خواص تاخیری

آسیب وازلین به اندام مردانه

استفاده از وازلین برای ماساژ آلت تناسلی به‌عنوان وسیله‌ای برای درمان انزال زودرس اشتباه است. این محصول می تواند با آسیب به آلت تناسلی همراه باشد؛ زیرا وازلین دارای مواد شیمیایی است. این مواد شیمیایی خشکی، خارش و همچنین حساسیت پوست را در پی دارد. در واقع به جای درمان زود انزالی پوست آلت تناسلی را تحریک می کند. پزشکان برای درمان زود انزالی استفاده از دارو های مناسب و علمی و همچنین شیوه های ثابت شده را توصیه می کنند. به توصیه پزشکان برای درمان زود انزالی از مصرف مواد شبه وازلین مانند کرم های آلرژیک حاوی روغن و اسید باید خودداری کرد تا از بروز عوارض ناخواسته جلوگیری شود. حفظ سلامت اندام مردانه و اجتناب از هرگونه درمان های غیر علمی که بر سلامت اندام مردانه تأثیر منفی می گذارند مهم می باشند.

جلوگیری از انزال زودرس

نکاتی برای جلوگیری از انزال زودرس

نکات زیادی وجود دارد که باید برای جلوگیری از انزال زودرس رعایت شوند تا مردان بتوانند به طور کامل از روابط جنسی خود لذت ببرند. اول اینکه فرد بهتر است وضعیت روانی خود را بهبود ببخشد و استرس و اضطراب روانی را که به زود‌انزالی کمک می‌کند کاهش دهد. در حقیقت به جای درمان های غیر علمی و نادرست مانند درمان زود انزالی با وازلین می توانید با انجام ورزش های روزانه، خوردن غذا های سالم، تقویت عضلات کف لگن و مهم تر از آن روان درمانی این مشکل را رفع نمایید.
همچنین توصیه می شود به جای استفاده از وازلین در روابط جنسی از روان کننده های سیلیکونی ایمن موجود در بازار استفاده کنید. با اطمینان کامل وازلین را کنار بگذارید.

        مطلب مرتبط :قوی ترین انواع درمان زود انزالی در طب سنتی با موثرترین گیاهان دارویی

روش‌های خانگی برای درمان زود انزالی

تا اینجا متوجه شدید که درمان زود انزالی با وازلین نه تنها موثر نیست بلکه بی خطر نیز نمی باشد. درمان های خانگی موثری برای تقویت نیروی جنسی و بهبود انواع اختلالات عملکرد جنسی وجود دارند که می توانند در تولید اسپرم سالم و در نتیجه سلامت باروری کارآمد باشند.
مصرف غذا های حاوی منیزیم و روی بالا: در رژیم غذایی روزانه خود حتما مواد غذایی با منیزیم و روی بالا را بگنجانید. سویا، جوانه گندم، انواع بادام ها، دانه کدو تنبل و غیره از مهم ترین غذا های حاوی منیزیم و روی هستند که در درمان زود انزالی موثر می باشند.
اثر معجزه آسای زنجبیل و عسل را در درمان زود انزالی دست کم نگیرید. معجون عسل و زنجبیل از دیرباز جایگاه فوق العاده ای را در افزایش قوای جنسی مردان داشته و دارد.
ترکیب دارچین و عسل نیز یکی دیگر از درمان های طبیعی و خانگی برای درمان انزال زودرس می باشد. سعی نمایید پیش از برقراری رابطه جنسی تقریبا دو ساعت قبل از رابطه این ترکیب فوق العاده را میل کنید.
از سایر شیوه های به تاخیر انداختن انزال زودرس می توان موارد زیر اشاره کرد:
• کاندوم های تاخیری.
• کرم های دارای ترکیبات بی حس کننده.
• اسپری های تاخیری که حاوی بی حس کننده هستند.
البته به این نکته مهم توجه نمایید که این شیوه ها زودانزالی را درمان نمی کنند بلکه صرفا انزال را به تعویق می اندازند.

قبل از استفاده از هر درمانی با پزشک مشورت کنید

درمان زود انزالی با وازلین را کنار بگذارید و واقع بینانه تر با مشکلات تان برخورد کنید. یکی از موارد مهمی که فرد مبتلا به انزال زودرس باید انجام دهد مراجعه به متخصصین و درمانگران مجرب است. درمانگران، پزشکان و روانپزشکان تنها افراد متخصصی هستند که می توانند علت دقیق انزال زودرس را در فرد تشخیص دهند. پیش از هر درمانی این موضوع را بررسی کنید که آیا دلیل اصلی انزال زودرس تان پزشکی، عاطفی یا روانی است. ممکن است بیمار مبتلا به زود انزالی برای تجزیه و تحلیل سطوح هورمونی در بدن خود به آزمایشاتی نیاز داشته باشد. زمانی که تشخیص علل انزال زودرس به طور دقیق انجام شود، پزشکان یا درمانگران می توانند با ارائه مشاوره و دارو ها یا ارجاع بیمار به متخصص برای بررسی های بیشتر و تشخیص دقیق مشکل بهترین و مناسب ترین گزینه های درمانی را تجویز کنند.
این نکته مهم را به یاد داشته باشید که تنها با درمان های خانگی و سنتی به جنگ با زود انزالی خود نروید. اهمیت مشاوره با درمانگران، پزشکان و روانشناسان را در درمان انزال زودرس دست کم نگیرید. حتما پیش از هر درمانی چه خانگی و چه درمان دارویی از درمانگر یا پزشک متخصص در این حوزه کمک بگیرید.درمان زودانزالی با درمانکده سینا

            مطلب مرتبط :اطلاعاتی درباره تاثیر خود ارضایی بر زودانزالی

جمع بندی

استفاده از وازلین برای درمان زود انزالی یک اشتباه رایج است که ممکن است برخی از افراد مرتکب آن شوند. وازلین یک روان کننده است و هیچ ماده فعالی برای درمان زود انزالی ندارد. علاوه بر این استفاده مداوم از وازلین می تواند باعث تحریک پوست و عفونت های باکتریایی شود. به جای درمان زود انزالی با وازلین مردان می توانند با افزایش سطح هورمون سروتونین که بر افزایش زمان لازم برای انزال تأثیر می گذارد وضعیت خود را بهبود ببخشند. همچنین می توان از تمرینات جنسی و تکنیک های آرام سازی برای کنترل زمان انزال استفاده کرد. در صورتی که به دلیل داشتن اختلال زود انزالی نگران داشتن رابطه جنسی باکیفیت و موثر هستید، می توانید برای تعیین علت واقعی مشکل و درمان مناسب آن به درمانگر یا پزشک مراجعه کنید.
انزال زودرس یکی از مشکلات رایج جنسی در مردان است که باعث اختلالات روحی و روانی زیادی در آنها می شود. از این رو بسیاری از آنها می خواهند به هر نحوی که شده این مشکل را حل کنند. یکی از این راه های نادرست درمان زود انزالی با وازلین است. پایه و اساس این باور غلط تبلیغات نادرست در یوتیوب و وبلاگ های جنسی نامعتبر می باشد.
با این حال باید توجه داشت که استفاده از وازلین برای درمان انزال زودرس از نظر علمی پشتیبانی نمی شود و ممکن است به عواقب جدی در سلامتی تان منجر شود. در عوض کارشناسان توصیه می کنند که روزانه ورزش کنید، رژیم غذایی خود را بهبود بخشید و برای دریافت درمان لازم با پزشک یا درمانگر مشورت کنید. برخی از تکنیک های روان شناختی مثبت و تکنیک های تنفسی را نیز می توان برای کمک به کنترل و به تاخیر انداختن انزال به روشی طبیعی و ایمن امتحان کرد.

تشخیص زودانزالی

سوالات متداول

. آیا وازلین می تواند از بارداری جلوگیری کند؟ خیر. وازلین حاوی چیزی برای از بین بردن اسپرم نیست بنابراین یک محصول ضد بارداری محسوب نمی شود. همچنین وازلین باکتری ها را جمع آوری می کند و همچنین بسیار غلیظ و چرب می باشد که به سختی شسته می شود. از این رو وازلین از نظر بهداشتی برای رفع زود انزالی و به عنوان روان کننده برای انجام دخول توصیه نمی شود.
2. آیا وازلین برای آلت تناسلی مردانه فوایدی دارد؟ وازلین یکی از محصولات مراقبت های بهداشتی و آرایشی می باشد که برای مرطوب کردن آلت تناسلی و رفع خشکی آن می توان از آن استفاده کرد اما برای درمان زود انزالی توصیه نمی شود. در صورتی که برای ماساژ آلت تناسلی از این محصول استفاده می کنید، حتما پیش از برقراری رابطۀ جنسی آلت خود را بشویید؛ زیرا وازلین به دلیل جذب میکروب ها و باکتری ها می تواند در دخول به ابتلا به عفونت ها و بیماری مختلف منجر شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *